• info@aftervisa.ir

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا

شروع زندگی در کانادا به عنوان یک کشور جدید با محیط، قوانین و شرایط جدید برای هر کدام از ما میتواند چالش بزرگی باشد. در این بخش سعی میکنیم تا اطلاعات مفید و مورد نیاز شما را در بدو ورود به کانادا و پس از آن قرار بدهیم. تا بتوانید با مشکلات کمتری زندگی در کانادا را آغاز کنید و سریعتر به اهداف خودتان برسید.

1. دریافت مدارک کانادایی

در بدو ورودتان به کانادا باید سراغ دریافت مدارک مهم از جمله SIN number و غیره بروید.شما برای رفتن به سره کار ، بازکردن حساب های سرمایه گذاری و خیلی از موارد دیگر نیاز دارید که حتما مدارک معتبر کانادایی را دریافت کنید. گاها حتی پاسپورت شما هم مورد قبول قرار نمیگیره و یا علاوه بر اون باید مدارک دیگه ای هم برای کار های مختلف داشته باشید. در این قسمت به سراغ معرفی مدارک مورد نیاز شما، طریقه ی درخواست برای آن و شرایط دریافت آن میرویم. برای دسترسی به بخش مدارک مورد نیاز برای کانا از لینک زیر استفاده کنید.

مدارک مهم کانادایی و نحوه ی اخذ آنها

2.بانک ها و انواع حساب های بانکی

بطور قطع یکی از اولین اقدامات برای زندگی در کانادا، بازکردن حساب بانکی مناسب و کارآمد برای شما هستش.که این موضوع یکی از بزرگترین دغدغه های افراد در بدو ورود به کانادا هستش. انتخاب بین بانک های کانادا برای باز کردن حساب و تفاوت و شرایط مختلف این بانک ها. اولین نکته ی مهم که باید بهش دقت کنید این هستش که استاتوس شما در کانادا چی هستش؟ یعنی به چه دلیل واد خاک کانادا شده اید؟ آیا هدف سفرتان تحصیل بوده یا با ویزای کاری، توریستی و غیره به کانادا آمده اید؟ با توجه به نوع استاتوس شما بانک های مختلف پلن ها و آفرهای ویژه ای دارند. و شما میتوانید با مقایسه ی آنها بهترین انتخاب برای خودتان را پیدا کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از این موضوع لطفا از لینک زیر استفاده کنید.

لیست بانک های کانادا و شرایط و مقایسه ی آنها

3. کاریابی در کانادا

از مهمترین دغدغه های مهاجران برای زندگی در کانادا پیدا کردن کار مناسب و سریع هستش. قوانین و روش های پیدا کردن کار در کانادا با ایران بسیار متفاوت تر هستش. مهمترین نکته برای پیدا کردن کا در کانادا آشنایی با سایت های کاریابی کانادایی آشنایی با نوشتن رزومه و cv مناسب و مرسوم در کانادا، و آشنایی با فتار مناسب در مرحله ی interview هستش. در این قسمت سعی شده تا با استفاده از تجربیات و دوره هایی که خود ما در این ضمینه گذراندیم، برای شما اطلاعات مناسب و مفید را قرار دهیم. جهت دسترسی به بخش اطلاعات مورد نیاز آشنایی با روند استخدام و کاریابی در کانادا از لینک زیر استفاده کنید.

استخدام و کاریابی در کانادا

4. خرید سیمکارت در کانادا

از دیگر اقدامات ضروری برای زندگی در کانادا خرید سیمکارت کانادایی هستش. اپراتور ها و پلن های خرید سیمکارت در کانادا بسیار متفاوت هستش. شما میتوانید با توجه به نیاز و شرایط خودتان بهترین گزینه را انتخاب کنید تا از پرداخت هزینه های اضافه جلوگیری کنید.

بل بزرگترین شرکت ارتباط از راه دور کانادا است که خدمات تلفن همراه ، تلویزیون ، اینترنت پرسرعت و بی سیم برای شرکت ها و منازل را فراهم میکند. اینترنت و آنت دهی این شرکت بسیار عالی بوده و تجربه ی خوبی برای شما خواهد ساخت. اگرچه تعرفه های این شرکت کمی گران هستند و احتمالا در بدو ورود به کانادا برای شما غیر ضروری و اضافی باشد.

شرکت های دیگر مانند Freedom هستند که میتوانند پلن هایی با قیمت بسیار مناسب تر برای شما داشته باشند. البته گفته میشود که آنتن دهی این اپراتور در برخی مناطق زیاد مناسب نیست. (توجه کنید که همین هم معمولا خیلی بهتر از شرایط اینترنتی در ایران هستش.) برای دسترسی به شرایط و مقایسه پلن ها و اپراتور های مختلف از لینک زیر استفاده کنید.

خرید سیمکارت در کانادا

5. انواع وام در کانادا برای خرید خانه و خودرو

برای دریافت وام در کانادا شما میتوانید مستقیما از بانک و یا شرکت هایی که کارشان صرفا پرداخت وام هستش استفاده کنید. طبق تجربیات و تحقیقات شخصی ما، سعی کنید تا جای ممکن از این شرکت ها پرهیز کنید. در صورت تمایل نیز فقط از شرکت های خیلی معتبر و بزرگ برای دریافت وام استفاده کنید.

برای خرید خانه در کانادا باید چیکار کرد؟

شما باید باتوجه به مبلغی که در حال حاظر آماده دارید،و قیمت خانه ی مورد نظرتان از بانک وام دریافت کنید. بانک های مختلف شرایط و قوانین مختلفی برای اینکار دارند. معمولا استاتوس شما در کانادا هم جز موارد مهم هستش. برای مثال شما میتوانید با پرداخت 5% از مبلغ کل خانه، برای پرداخت مابغی هزینه ی خانه وام دریافت کنید. مدت زمان پرداخت قسط شما و مبلغ اولیه شما(اینجا فرضا پنج درصد که حداقل هست را درنظر گرفتیم)میزان هزینه ی هر قسط شما مشخص میشود. مشخصا هرچقدر مبلغ اولیه بیشتر، و مدت زمان پرداخت قسط های شما کمتر باشد، سودی که از شما گرفته میشود کمتر خواهد بود. برای توضیحات بیشتر و مقایسه ی بانک ها و پلن های مختلف برای خرید خانه از لینک زیر استفاده کنید.

شرایط خرید خانه در کانادا

شرایط و روش های خرید ماشین در کانادا

برای خرید ماشین در کانادا شما چندین روش و انتخاب دارید. اولین مرحله این هستش که آیا ماشین مورد نظر شما صفر هستش یا خیر؟ برای خرید ماشین از شخص دیگری میتوانید از شرکت هایی که اینکار را انجام میدهند استفاده کنید. البته پیشنهاد ما این هستش که اول از سایت kijiji استفاده کنید. این وبسایت یکی از سایت های بسیار بزرگ و معروف و کارآمد کانادا هستشکه افراد وسایل و لوازم دسته دوم خودشان را در آن به فروش میرسانند . شما در این سایت هر وسیله ای و به طبع خودرو را میتوانید با قیمت بسیار پایین تر از فرد دیگری بخرید. فقط حتما چک کنید که ماشین مورد نظرتان کاملا سالم باشد تا درگیر خرج های ثانویه نشوید.

سه روش خرید خودرو صفر در کانادا:

اگر قصد شما خرید خودروی نو و صفر هستش، سه روش برای اینکار دارید. روش اول این هستش که بطور کامل و مستقیم مبلغ را در ابتدا پرداخت کرده و ماشین را تحویل بگیرید. روش دوم فایننس کردن هستش. این روش درست مثل خرید خودروی قسطی در ایرن هستش. شما بطور قسطی هزینه ی خودرویتان را پرداخت میکنید و از همان ابتدا ماشین تحویل شما داده میشود.و پس از اتمام اقساط هم ماشین بطور کامل برای شما هستش. اما در روش سوم که لیز کردن هستش قضیه متفاوت هستش. در لیز کردن یک خودرو شما باید درصدی از قیمت خوردو ی مورد نظرتان مثلا پنجاه درصد از قیمت اصلی خودرو را بطور قسطی بپردازید. خودرو از شروع قسط هایتان در دست شما خواهد بود ولی این مالکیت مشروط هستش. شما بعد از اتمام دوره ی قسط های خودرویتان در لیز کردن دو راه دارید:

1.مابقیه قیمت خودرویتان را پرداخت کنید و مانند فایننس کردن خودرو را مال خودتان کنید

2.خودرو را بازگردانید و خودروی دیگری لیز کنید

البته توجه کنید برای برگرداندن خودرو شما باید یک سری شرایط را رعایت کنید. مثلا از n کیلومتر بیشتر نباید رانندگی کرده باشید با اون ماشین. یا تصدف نباید کرده باشید. و در کل وضعیت ماشین باید کاملا سالم و خوب باشد. در غیر این صورت باید مبلغ قابل توجهی بخاطر خسارت پرداخت کنید. و یا مثل روش اول با پرداخت بقیه ی هزینه ی خودرو، آنرا به طور کامل بخرید.

برای اطلاعات بیشتر از مقایسه روش های خرید ماشین از لینک زیر استفاده کنید.

خرید ماشین در کانادا

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *