• info@aftervisa.ir

گواهینامه رانندگی در کانادا

در این بخش در خصوص گواهینامه ی رانندگی در کانادا، انواع و و تفاوت های آن ها صحبت خواهیم کرد. مراحل دریافت گواهینامه ی رانندگی در کانادا. همچنین اطلاعات لازم درباره ی تبدیل و استفاده از گواهینامه ی رانندگی ایران در کانادا نیز بخوانید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از اقدامات مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از لینک استفاده کنید.

در ابتدا بهتر است اشاره کنیم که قوانین دریافت گواهینامه در ایالت های مختلف کانادا با یکدیگر متفاوت هستش. پس بهتر است قبل از شروع پروسه ی درخواست گواهینامه از قوانین ایالتی که در آن زندگی میکنید بطور کامل با خبر باشید. از طریق لینک های زیر میتوانید قوانین مربوط به سه تا از ایالت های کانادا را مشاهده کنید:

Alberta

Ontario

Quebec

شما در زمان رسیدن به کشور کانادا میتوانید با گواهینامه ی رانندگی ایران در مدت زمان محدود رانندگی کنید. این مدت زمان حداقل از 60 روز هستش و گاها تا 6 ماه و بیشتر هم بسته به نوع ویزا و ایالت شما، میتواند متفاوت باشد.

توجه داشته باشید که مدارک گواهینامه ی شما(گواهینامه،اصالت گواهینامه و گواهی عدم سوپیشینه)باید پیش از 6 ماه حتما در کانادا ترجمه شود. ترجمه ی دارالترجمه های داخل ایران قابل قبول نیست.

انواع گواهینامه ی رانندگی در کانادا

گرفتن درایونیگ لایسنس در کانادا در چندین مرحله و امتحان مختلف صورت میگیرد.(سن قانونی برای شروع پروسه ی اخذ گواهینامه در کانادا 16 سال هستش.)

گواهی G1 در کانادا چیست؟

اولین مرحله و امتحان رانندگی در کانادا جی1 هستش. این امتحان مشابه امتحان آیین نامه هستش و شما باید قوانین رانندگی کانادا را بصورت تستی امتحان بدهید. نکته ی مهم اینکه شما میوانید درخواست بدید تا این امتحان به زبان فارسی از شما گرفته بشه که باعث میشود تا قبولی برای شما راحت تر بشود. بعد از دریافت این گواهینامه شما مجاز هستید تا در کتار کسی که گواهینامه ی کانادا را دارد رانندگی کنید. ولی هنوز محدودیت های زیادی مثل اینکه تنها و یا در اتوبان ها نمیتوانید رانندگی کنید را دارید.

گواهی G2 کانادا چیست؟

بطور معمول برای افرادی که قبلا در ایران گواهینامه نداشتند باید به مدت یک سال منتظر بمانند تا بتوانند برای مرحله جی اقدام کنند. اما کسانی که در ایران گواهینامه و سابقه ی رانندگی داشتند میتوانند بصورت مستقیم بعد از دریافت جی 1 برای جی 2 اقدام کنند. این امتحان، مشابه آزمون رانندگی شهری ما هستش با این تفاوت که بعد از دریافت این گواهینامه هنوز باید برای مرحله ی فول جی اقدام کنید. البته شما برای اینکار 4 سال زمان دارید . توجه کنید که اگه بالای 19 سال هستید با جی 2 به راحتی میتوانید رانندگی کنیدو محدودیت خاصی ندارید.

لایسنس Full G کانادا چیست؟

مرحله ی آخر اخذ گواهینامه ی شما هستش. امتحان این مرحله درست مثل جی 2 هستش فقط فرقش این هست که در اتوبان از شما تست گرفته میشود. بعد از این مرحله تمام محدودیت های رانندگی برای تمام سن ها برداشته میشود.

کتاب و تمرین گواهینامه رانندگی کانادا

در ادامه میتوانید از طریق لینک های زیر کتاب آیین نامه ی رانندگی کانادایی و تست رایگان قوانین رانندگی در ایالت های مختلف را پیدا کنید.

Free Driving Test

از طریق لینک بالا ایالت مورد نظرتون رو انتخاب کنید و در تست های رانندگی مربوط به ایالت موردنظرتان شرکت کنید

قوانین رانندگی در انتاریو

Leave a Reply

Your email address will not be published.