• info@aftervisa.ir

سوالات افسر در فرودگاه کانادا

سوالات افسر در فرودگاه کانادا

اگر قصد سفر به کانادا را دارید ، سوالات خاصی وجود دارد که می توانید انتظار داشته باشید در فرودگاه توسط افسر خدمات مرزی کانادا یا افسر مهاجرت کانادا از شما پرسیده شود.

هدف سوالات افسر در فرودگاه کانادا

مقامات مهاجرت کانادا می خواهند بدانند که پذیرش شما در کانادا هیچ خطر یا ضرری برای جامعه کانادا نخواهد داشت. آنها همچنین سوالاتی را مطرح می کنند تا مطمئن شوند که نیاز به پذیرش شما در کانادا، بیشتر از هرگونه تأثیر منفی احتمالی است که ممکن است از پذیرش شما در کانادا ایجاد شود.

از این رو ، افسرهای مهاجرت کانادا از شما سوالاتی می پرسند تا تعیین کنند که آیا به شما اجازه ورود به این کشور را بدهند یا خیر.

سوالات افسر در فرودگاه کانادا درباره ی تایید هویت شما

در این قسمت افسر بعد از خوش آمد گویی به شما مدارک و اسناد شمارا از شما درخواست میکند. مرتب چیده شدن و آماده بودن مدارک شما میتواند به سرعت بخشیدن این پروسه کمک زیادی کند. افسر مهاجرت سوالاتی را مطرح می کند تا بداند شما کی هستید و در کانادا از چه کسانی دیدن می کنید.سوالات و مدارک احتمالی در این مرحله بصورت زیر هستش:

ویزا و مدارک سفر
چک میکنند که آیا شما و خانوادتون مدارک لازم برای مهاجرت و سفر به کانادا را داشته باشید
در مورد وضعیت سلامتی شما سوال میشود
آیا با خانواده خود سفر می کنید؟
آیا در کشور خود به جرم جدی محکوم شده اید؟
چه مدت قصد دارید در کانادا بمانید؟
چقدر پول همراه دارید؟
آیا قبلاً به کانادا رفته اید؟ آیا شما مجبور به ترک بودید؟

اگر با ویزای دانشجویی وارد کانادا میشوید مدارک تحصیلی شما ، پذیرش دانشگاه،محل اقامت شما و علت تصمیم شما برای تحصیل به دانشگاه نیز ممکن است درخواست شود.

سوالات مربوط به وسایل و بار شما

در این بخش افسر درمورد وسایلی که با خود به کانادا میبرید سوال میکند.

مصاحبه دوم این است که شما اعلام کنید چه چیزی را با خود به کانادا می آورید.

افسر از شما می خواهد کارت اعلان شما را ببیند. در این مرحله ، افسر ممکن است شما را برای انجام مراحل گمرکی به منطقه دیگری هدایت کند.

شما باید لیست کالاهایی را که با خود می آورید و لیستی از کالاهایی که بعداً وارد می شود را به افسر بدهید. افسر هر دو لیست را با شما مرور می کند و ممکن است در مورد برخی از کالاها سوال کند. افسر همچنین ممکن است بارهای شما را بررسی کند.

سوالات احتمالی که باید برای پاسخ بهشون آماده باشید:

چه چیزی را با خود به کانادا می آورید؟
آیا حیوان یا گیاه زنده با خود دارید؟
آیا سلاح گرم ، مهمات یا آتش بازی با خود دارید؟
گوشت یا محصولات لبنی با خود دارید؟
میوه یا سبزیجات تازه با خود دارید؟
اقلامی از گونه های در خطر انقراض دارید؟

کلام آخر

در نهایت حتما حتما به تمام سوالات صادقانه پاسخ بدهید. مطمئن باشید که اگر به تمام سوالات کاملا صادقانه پاسخ بدهید هیچ مشکلی بوجود نمیاید و به راحتی از این مرحله نیز عبور میکنید. ولی در صورتی که تناقضی در حرف های شما احساس شود افسر ممکن است از ورود شما جلوگیری کند یا در بهترین حالت جریمه شوید. تجربه ی شخصی من این هستش که سوالات و سختی این مرحله کاملا بستگی به افسر شما دارد. بعضی ها خیلی راحت و با روی باز و بدون هیچ استرسی با شما برخورد میکنند ولی بعضی های دیگه به شدت سختگیر هستند و خیلی سوالات مختلف ممکن است از شما بپرسند. در هر صورت آرامش خودرا کاملا حفظ کنید و صادق باشید و مطمئن باشید افسر هم تلاش خودش را برای آرامش شما میکند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد زندگی در کانادا از لینک استفاده نمایید.

Leave a Reply

Your email address will not be published.